Notifications
Clear all

Razonoda

Page 1 / 2

Marko
(@marko)
Eminent Member
Topic starter  

Evo nek ovo bude tema za razbibrigu 🙂 Pa da ti odgovorim za serije...Narcos odlicna serija, verno prikazana desavanja iz tog perioda o usponu Pabla Eskobara i ratu drzave i narkomafije. Bas mi se svidela...Ima i drugi deo koji se odnosi na Meksiko, ali to nisam gledao. Mindhunter...Dobra je za sad, nema toliko akcije, vise je psiholoska...

Sto se tice tvojih, cuo sam za sve osim za The Last Kingdom 🙂 Eto posto kazes da je dobra stavicu je na watchlist...Odgledao sam Dark obe sezone...U pravu si za mrsenje u drugoj sezoni, bukvalno ti treba sveska da zapises ko je ko i odakle je 😂 Ali ipak jedva cekam da vidim trecu sezonu, za nesto vise od mesec dana pocinje 🙂 Alijenistu nisam gledao jer sam prvo procitao knjigu, a misljenja sam da jako mali broj filmova i serija moze da nadmasi knjigu po kojoj su napravljeni. Inace, knjiga je odlicna. Altered Carbon sam imao u vidu, ali mi uvek nesto drugo iskoci...Trenutno gledam i poslednju sezonu The 100, nije lose, ali definitivno kvalitet je uvek veci na pocetku u prvih sezonu-dve...Sledeca na listi je Ozark. Toliko za sad. 🙂

Admin-M liked
Admin-M
(@admin-m)
Admin Admin

• Ekstra sto si otvorio,hvala! 

Ako si gledao GOT ili Viking i svideli ti se..obavezno The last Kingdom. I drago mi je sto vremenom ne gubi na kvalitetu, stavise, rekao bih da dobija. Mada sta znam..mozda je do mene. 😁

A za Dark, mozda se nateram da nastavim.. nisam dogledao ni drugu sezonu.. stadoh na sredini. 

Ja generalno obozavam epsku fantastiku i misterije/detektivske zanrove. Npr.omiljene knjige u zadnje 2 godine sto sam procitao- Red magle(epska) i od Nesbea serijal knjiga sa detektivom (a pre toga mi trilogija Milenijum legla bas bas). Naravno to za knjige/filmove se slazem skroz.. jedini film koji moze da se iole priblizi knjigama je po meni Gospodar prstenova. Mada mi i dalje knjige bolje. 😁 

Ozark? Nisam cuo 😁 proguglacu! A sto se Narcosa tice, sta znam.. vise volim izmisljene price, da "pobegnem" od sveta.. Ili to ili strucnu literaturu, nemam sredinu. 😂😂 Jedino sto me interesuje a spada u stvarne je oko tematike 2.sv.rata..to me nesto fascinira.. ako nisi gledao -12. Covek-norveski, ekstra film 😁

ReplyQuote
Marko
(@marko)
Eminent Member
Topic starter  
Posted by: @admin-m
  • Ekstra sto si otvorio,hvala! 

Ako si gledao GOT ili Viking i svideli ti se..obavezno The last Kingdom. I drago mi je sto vremenom ne gubi na kvalitetu, stavise, rekao bih da dobija. Mada sta znam..mozda je do mene.

Nema na cemu 🙂 Gledao sam GOT, naravno, a Viking nisam...Videh da je nesto na tu temu, odgovara mi to skroz...

A za Dark, mozda se nateram da nastavim.. nisam dogledao ni drugu sezonu.. stadoh na sredini. 

Au pa ti nisi ni blizu video kako je to sve zamrseno 😂

Ja generalno obozavam epsku fantastiku i misterije/detektivske zanrove. Npr.omiljene knjige u zadnje 2 godine sto sam procitao- Red magle(epska) i od Nesbea serijal knjiga sa detektivom (a pre toga mi trilogija Milenijum legla bas bas). Naravno to za knjige/filmove se slazem skroz.. jedini film koji moze da se iole priblizi knjigama je po meni Gospodar prstenova. Mada mi i dalje knjige bolje.

I ja isto preferiram te zanrove. Recimo meni su prve sezone Prison break i True detective mozda i nesto najbolje sto sam gledao do sad. Fantasticne obe, naravno svaka na svoj nacin. Ima i Luther, dobra detektivska serija, glumi Idris Elba...Nesbea nisam citao jer ne volim kad serijal ima toliko knjiga 😀 A Milenijum trilogiju takodje svi hvale, stoji mi na listi, ali je iz istog razloga nisam citao...Kad su knjige u pitanju, sad vise citam one bez bez nekih nastavaka, dosta mi je bilo 🙂 Gledam da bude sto raznovrsnija tematika...Inace bas sam na LOTR i mislio kad sam rekao da retko koji film moze biti rame uz rame sa knjigom...Definitivno se slazem 🙂

Ozark? Nisam cuo proguglacu! A sto se Narcosa tice, sta znam.. vise volim izmisljene price, da "pobegnem" od sveta.. Ili to ili strucnu literaturu, nemam sredinu. Jedino sto me interesuje a spada u stvarne je oko tematike 2.sv.rata..to me nesto fascinira.. ako nisi gledao -12. Covek-norveski, ekstra film 

Ozark je moderna verzija Breaking Bad, neki kazu cak i bolja...Kazu da je to uloga karijere za Batemana tako da cu ispratiti 🙂 Pogledacu ovaj norveski, imaju skandinavci odlicnih filmova...Inace posto volis izmisljene price i 2. svetski rat za tebe je idealna serija The Man in the High Castle 🙂

ReplyQuote
Admin-M
(@admin-m)
Admin Admin

@marko Hahahaha... sad si me nasmejao, jer ja bas u poslednje vreme suprotno od tebe- smorim se ako knjiga nema nastavke. Npr. imam obicaj poslednjih 5-6 godina kad god idem negde, setam, vozim kola,da slusam audio knjige, da mi ne ide vreme bzv... I opustajuce mi je. Sinoc sam odslusao do kraja Orao devete legije i bas se smorio sto je samo jedna knjiga, jer nekako volim kad upoznam likove, pa gledam kako se razvijaju kroz knjige... Mada to cesto preteraju, pogotovu u epskoj fantastici. 🙂 Pogotovu ako ne znaju da razvijaju radnju, vec ono..vrte u krug.

Ma daj bre, Milenijum ti 3 knjige, cita se za 7 dana. Imas audio knjige sa ekstra naratorom, skini njih mozda? Cikica kida kako prica :). Stvarno je top- volim Skandinavce, bas umeju da uklope sve- i misteriju, seks, nasilje, razviju pricu, da sve ima neko svoje znacenje... Za razliku od juznjaka, oni me obicno smore... Kad sam kod toga gledaj serijal filmova Department Q (samo je poslednji film bzv).

A sto se tice Prison break-a nisam nikad gledao sistematski, jer ima milion epizoda, sto izbegavam sa serijama xD  A ni Breaking Bad, ali mi on na spisku... jer vazi kao za najbolju ikada 🙂

The man in the high castle sam procitao samo opis upravo i bas mi se svidja, stavio na spisak! :))) Mada uopsteno ne volim ni to hahahahahha (ali mi se svidelo, jer sam se vise puta pitao sta bi bilo kad bi bilo; iskreno, samo se plasim da nije na fazon Tarantina, jbg, znam da covek vazi za genijalca, ali meni ne lezi nikako...) ... kad sam rekao 2.svetski rat, onda volim da bude po istinitom XDD onaj 12. covek ti po istinitom... isto tako imas-

Der hauptmann 2017 - Kapetan, The Conspiracy 2001... Odlicni svi, mada meni licno 12. covek najbolje legao.

Koja ti najveca razlika film vs knjiga? Meni definitvno Parfem... Ne moze od toliko fenomenalno bizarne knjige da se napravi isto tako dobar film... prosto ne moze XD

Marko liked
ReplyQuote
Marko
(@marko)
Eminent Member
Topic starter  

Joj audio knjige nikad nisam probao, kontam da bih zaspao 😂 Moracu da probam...Inace, ja sam sa knjigama totalno neredovan, u stanju sam da nista ne procitam 4-5 meseci i onda za 15-20 dana procitam tipa 6 knjiga 😃 

E, The Man in the High Castle nisam ni ja gledao, ali mi je na listi jer sam dobio vise preporuka za nju...Tako da sam ti je, iskren da budem, preporucio samo na osnovu onoga sto sam o njoj procitao, pa ne znam da li je Tarantinov fazon...

Sto se tice odnosa film/knjiga, u principu svi filmovi koje sam gledao su sasvim ok u odnosu na knjigu...Nijedan naravno ne moze biti toliko detaljan, ali su ok...Citao sam pre 2 god Covek po imenu Uve i posle odgledao film, mozda eto tu fali nekih scena, ali je korektno uradjeno...Parfem nisam ni gledao ni citao...Sad videh da ima dosta dobre ocene, deluje zanimljivo 🙂

A inace sam video da ljudi mnogo pljuju film Snesko i da nije ni nalik knjizi, pa eto, posto volis Nesbea mozda si citao i gledao to...

ReplyQuote
Admin-M
(@admin-m)
Admin Admin

@marko Snesko- kao veliki fan Nesbea, otisao u bioskop, sam(!) i zaspao 😂😂 uzas... 

Parfem-obavezno knjigu: a sto se tice Covek po imenu Uve, moja devojka ga citala, meni to ne lezi.. probao da citam, ne mogu prosto.. previse svakodnevnice.. 🙈

A sto se tice knjiga pa i kod mene je slicno.. kada vezem, onda ga bas vezem 😂 mada ako mi neka knjiga bas ostavi utisak, onda umem da napravim pauzu namerno..isto sa serijom.. to mi npr.bilo posle Milenijuma.

Sto se tice audio knjige, moras dati sebi vremena da se naviknes.. cudno je u pocetku, ne ide bas..ali posle je ekstra. Ali zavisi dosta o naratora. 

Marko liked
ReplyQuote
Marko
(@marko)
Eminent Member
Topic starter  

Eto, znaci istina je za Sneska 🙂

Sto se tice Uvea, meni je simpaticna knjiga, sta znam...Lagana za citanje, a opet uspe da izazove  emocije dok se cita.

Parfem sam zabelezio. 

Obzirom koliko dugo sam se terao da pocnem i sa elektronskim knjigama, trebace vremena da se naviknem 🙂 Ipak vise volim da osetim papir pod rukom 😊 Ali ako odlucim da probam jel imas neki sajt gde skidas audio knjige?

Admin-M liked
ReplyQuote
Admin-M
(@admin-m)
Admin Admin

@marko To se skroz slazem za papir. Pogotovu danas knjige nisu uopste skupe... Npr prosecna knjiga je 3-4 paklice cigara. Dzabe 🙂

Pa ne... klasika, torenti, mada imas puno i na YT-u, za pocetak mozes da probas odande. E da, a sto se struke tice- neprevazidjen je Clinical Edge podcasts ... predobro. 🙂

Evo upravo mi pored tastature stoji Covek od kestena- Seren Svejstrup, kupila mi devojka jos za Novu, jer je znala da hocu da je procitam, ali je samo seljakam iz coska u cosak, nikako da krenem... Jer sam opet bio u to vreme krenuo sa Nesbeom, ovog puta van serijala knjige.... xD Mislim da mi ostale sveukupno 2 njegove knjige koje nisam procitao... I jednu koju necu dovrstiti, jer me nervira glavni lik mnogo (Magbet) XDDD

Marko liked
ReplyQuote
Marko
(@marko)
Eminent Member
Topic starter  

Pa da, stvarno nisu skupe...Jos ako ubodes npr. Noc knjige mozes da se obezbedis za pola godine 🙂 Videcu onda ovo na YT i torentima...

E, znam za Clinical Edge, mislim da ih pratim od samog nastanka, ali nisam bas nesto mnogo gledao... 😒

ReplyQuote
Admin-M
(@admin-m)
Admin Admin

Posted by: @marko

E, znam za Clinical Edge, mislim da ih pratim od samog nastanka, ali nisam bas nesto mnogo gledao... 

😭😭

Ja imam onu Laguninu karticu pa mi vecina mojih knjiga ispadne oko 1000 dinara, sto je stvarno vise nego fer cena(opet, pakla cigara oko 300 dinara 🤣).. 😊🤓 

ReplyQuote
Marko
(@marko)
Eminent Member
Topic starter  

Bice bolje, obecavam 🙂

ReplyQuote
Admin-M
(@admin-m)
Admin Admin

@Marko E bas malopre videh, 27.6 dolazi zadnja sezona Darka! 🙂 Dobro je pa zavrsavaju... mislim da bi ti pukla glava da ga jos zakukulje :DDDD

ReplyQuote
Marko
(@marko)
Eminent Member
Topic starter  

Da, da, rekoh ti ja da izlazi uskoro...Brojim dane, taman dok odgledam Ozark 🙂 Moracu samo da izdvojim jedan dan da se podsetim svega. 😀

Btw, imas odlicnu aplikaciju TV Time gde mozes voditi evidenciju o odgledanim serijama i filmovima i videti kad izlaze nove sezone i epizode...

Admin-M liked
ReplyQuote
Admin-M
(@admin-m)
Admin Admin

@marko e hvala ti!! Mada mozda bolje da ne vidim koliko sam ih gledao! 🙈

Ovih dana sam skinuo neki serijal od 10-ak knjiga (audio), pa slusam..potrajace 🤦🤦🤦 

Ja krenuo da gledam isto The last kingdom, izasla nova sezona... AAAAAA,znaci kidaaaaa!!!! Samokontrola je na nivou, jedna dnevno 😁😁

Ehhh kad se setim GOT-a, pa kad dodje nova sezona, prvo odledam ponovo par proslih epizoda ako ne i celu proslu sezonu 😁😁 

Marko liked
ReplyQuote
Marko
(@marko)
Eminent Member
Topic starter  

Totalno razumem. 😂 Ja kad sam pogledao sokirao sam se, oko 2600 odgledanih epizoda ukupnog trajanja 2 meseca i 10 dana! 🙈🙈🙈

Inace, bas je zeznuto kad se napravi veliki razmak izmedju sezona, sve zaboravis. 🙂 Moja sreca sa GOT je ta sto sam dugo odbijao da je gledam tako da nisam morao da cekam, sve sam odjednom odgledao. 😁

Admin-M liked
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: